Nové nebo búrané autá na predaj

Dovoz áut z Nemecka

Dovoz áut z NemeckaV Nemecku existuje niekoľko autobazárov, no najväčšiu nemeckú sieť zastupuje Mobile.de, ktorý je zároveň najznámejším a najspoľahlivejším online autobazárom nielen v Nemecku, ale aj v celej Európe.

Najprv je dôležité vysvetliť princíp autobazárov. Autobazár (po nemecky automarkt) je miesto, kde môžete predať svoje staré auto a/alebo si kúpiť ojazdené auto. Pri oboch aktivitách vám pomôže na to určený zamestnanec autobazáru.

Autá môžete kupovať v hotovosti, na úver alebo na leasing.

Leasing je forma bankovej transakcie, pri ktorej banka poskytne financie na kúpu auta a zároveň sa stáva jeho vlastníkom, vy platíte splátky banke a až po zaplatení plnej sumy sa stávate právoplatným vlastníkom auta. V Nemecku sa nachádza početné množstvo autobazárov a ako členovia EÚ máte právo požiadať o úver či leasing aj tu. Pri úveroch ste majiteľom auta vy, ale splácate banke požičané peniaze.

Mobile.de ponúka veľké množstvo automobilov, motoriek, motocyklov, dodávok, autobusov, karavanov, prívesov, úžitkových vozidiel, kamiónov a iných nákladných áut a v ponuke má tiež veľkú škálu náhradných autodielov, ktoré pochádzajú prevažne z Európskej únie a USA, takže sa určite nemusíte báť o ich kvalitu. Medzi náhradnými dielmi nájdete rôzne príslušenstvo pre autá ako kolesá, pneumatiky, nárazníky, svetlá, ale aj celé karosérie či poťahy. Mobile.de poskytuje tiež rozsiahle poradenstvo a poskytuje informácie o všetkých možnostiach kúpy a predaja. Tento nemecký autobazár sa zameriava na klientov z celej Európy, preto je jeho web nielen po nemecky, ale aj po francúzsky či anglicky, všetko kvôli vášmu komfortu.

Pokiaľ ste sa rozhodli, že si chcete svoje auto zakúpiť v Nemecku a doviezť si ho z tamojšieho autobazáru, určite by ste nemali zabudnúť na pravidlá cestnej premávky v tejto krajine. Nemecko má dokonale udržiavanú cestnú sieť, ktorá je dlhá približne 490000 kilometrov, z ktorých len 10500 kilometrov spadá pod bezplatné diaľnice, ktoré sú nechválne známe preto, že nemajú rýchlostný limit. To znamená, že pokiaľ to vaše auto zvládne, môžete s ním ísť aj tristovkou a policajti vám nič nespravia.

Dôležité je však poznamenať, že pokiaľ idete nad 130 km/h a stanete sa účastníkom dopravnej nehody, vaša poisťovňa škody neuhradí.

Ďiaľničné známky v Nemecku nepotrebujete, hoci v poslednej dobe Nemci zvažujú spoplatnenie diaľnic. V obciach je maximálna povolená rýchlosť 50 km/h, mimo obcí 100 km/h. Autá s prívesom môžu jazdiť macimálnou rýchlosťou 80 km/h.
Nemecko, oficiálne Nemecká spolková republika, je štát západnej Európy. Leží pri Baltskom mori a Severnom mori a susedí s na východe Českou republikou a Poľskom, na juhu s Rakúskom a Švajčiarskom a na západe s Francúzskom, Belgickom, Holandskom a Luxemburskom. Územie Nemecka má rozlohu asi 360 tisíc kilometrov štvorcových. Má približne 80 miliónov obyvateľov, je najľudnatejšou krajinou Európskej únie a je treťou krajinou s najväčším počtom prisťahovalcov na svete. Je najvýznamnejším členom Európskej únie a jednou z najsilnejších ekonomík na svete. Nachádza sa tu niekoľko celsvetovo známych výrobcov áut ako bavorské BMW, Audi, Volkswagen alebo Opel. Nemecké autá sú považované za veľmi kvalitné a v Európe je pre ne najväčšia dostupnosť náhradných dielov.

V nemeckých obciach je teda najvyššia povolená rýchlosť 50 km/h, mimo obce je to potom 100 km/h. Rýchlosť na diaľniciach je neobmedzená, odporúča sa však 130 km/h. Ak sa chcete vyhnúť pokutám, dávajte si na rýchlostné limity pozor, nemeckí policajti vedia byť skutočne nepríjemní.


Tento záznam bol zaslaný Autá z bazaru, Dovezené autá a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.